Na terenie Gminy Liszki bezpieczeństwo zapewnia Komisariat Policji w Zabierzowie – zlokalizowany jest on przy ulicy Sportowej 1 w Zabierzowie. Policjanci przyjmują mieszkańców w budynku biblioteki publicznej w Liszkach przy ulicy Księdza Baścika pełniąc dyżury w dniach:
środa: 9.00 – 11.00
piątek: 16.00 – 18.00

Dzielnicowi w Gminie Liszki

Poniżej znajdują się rewiry poszczególnych dzielnicowych w Gminie Liszki. Obok znajduje się również telefon kontaktowy do policjanta.

sierżant Sylwester Majda
rejon: Liszki, Kaszów, Budzyń
telefon: 608-547-114

aspirant Maciej Matczyk
rejon: Czułów, Mników, Cholerzyn, Kryspinów
telefon: 608-547-384

młodszy aspirant Tomasz Błażewicz
rejon: Rączna, Jeziorzany, Piekary, Ściejowice
telefon: 608-547-160

sierżant sztabowa Joanna Brzezińska
rejon: Chrosna, Morawica, Baczyn
telefon: 608-547-392

Dodatkowe działania policjantów na terenie Gminy Liszki

Policjanci oprócz standardowych działań prewencyjnych są przypisani do priorytetowych działań służących poprawie bezpieczeństwa. Do takich zadań zaliczają się:

  • przeciwdziałanie aktom wandalizmu, zakłócaniu ciszy nocnej oraz zaśmiecaniu miejsca publicznego w rejonie Szkoły Podstawowej numer 1 w Kaszowie oraz pętli autobusowej w tej miejscowości
  • przeciwdziałanie popełnianiu wykroczeń drogowych w rejonie Doliny Mnikowskiej (w szczególności przeciwdziałanie nieprawidłowemu parkowaniu w rejonie przystanku MPK)
  • przeciwdziałanie aktom wandalizmu, przeciwdziałanie spożywaniu napojów alkoholowych, zakłócaniu ładu i porządku publicznego w obrębie ośrodka treningowego Cracovia Training Center w Rącznej
  • przeciwdziałanie spożywaniu napojów alkoholowych oraz rozprowadzaniu i zażywaniu środków odurzających, zakłócaniu porządku publicznego oraz ciszy nocnej w miejscowości Chrosna a w szczególności w okolicach Domu Ludowego.

Źródło zdjęcia: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera!

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz otrzymywać podobne na swoją skrzynkę mailową? Zapisz się do naszej listy newsletterowej!

Podobne artykuły: