W najbliższych miesiącach na działkach w miejscowościach: Kaszów, Liszki, Piekary, Kryspinów, Mników, Cholerzyn i Morawica na terenie gminy Liszki, przeprowadzone zostaną badania archeologiczne mające na celu sprawdzenie ewentualnych pozostałości historycznych. Działanie to ma na celu zbadanie i w razie znaleziska, zabezpieczenia obiektów zabytkowych.

Badania odbędą się w ramach zamówienia publicznego pn. „Opracowanie wielowariantowej koncepcji obwodnicy Liszek w ciągu DW 780 wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach”, na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie przez firmę Znak Gdańsk sp. z o.o., ul. Potęgowska 12/48, 80-174 Gdańsk będą wykonywane badania archeologiczne na działkach znajdujących się na trasach planowanych wariantów obwodnicy w obrębie miejscowości: Kaszów, Liszki, Piekary, Kryspinów, Mników, Cholerzyn i Morawica. Badania będą prowadzone nieinwazyjną metodą odkrywkową od grudnia 2022 r. do czerwca 2023 r. (w terminach niekolidujących z pracami rolnymi i prawidłową wegetacją roślin).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera!

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz otrzymywać podobne na swoją skrzynkę mailową? Zapisz się do naszej listy newsletterowej!

Podobne artykuły:

Kolejny supermarket na terenie gminy Liszki – czy to dobry ruch?

Nasi czytelnicy i mieszkańcy gminy powielają informację, że w miejscowości Kryspinów powstaje…