Geoportal to platforma internetowa ułatwiająca pozyskanie danych przestrzennych. Możemy w nim podglądnąć dane geodezyjne. Geoportal dla Gminy Liszki posiada rozległe bazy danych dzięki czemu usprawnia proces obsługi inwestycji oraz oszczędza czas dla mieszkańców naszej gminy.

Jakie dane można sprawdzić w Geoportalu dla Gminy Liszki?

System posiada bardzo duże bazy danych które posiadają takie informacje jak:

  • powierzchnie i numery działek
  • mapy topograficzne i rastrowe terenu
  • mapy tematyczne
  • granice miejscowości, gmin, województw oraz państw
  • rejestr nazw geograficznych
  • zdjęcia satelitarne

Geoportal dla Gminy Liszki – szybkie linki

Poniżej znajdują się linki prowadzące do strony geoportal.pl dla Gminy Liszki – nasza redakcja będzie starała się aktualizować artykuł o interesujące i przydatne mapy z Geoportalu dla naszej gminy.

Gmina Liszki – Geoportal – Główny widok

GISON Liszki – co to jest?

GISON to skrót od nazwy “Geoinformacyjny System Obsługi Nieruchomości”. Jest to system informacji przestrzennej, czyli narzędzie informatyczne służące do gromadzenia, przetwarzania i udostępniania danych geoprzestrzennych, czyli informacji związanych z konkretnymi lokalizacjami w przestrzeni.

GISON został stworzony w Polsce i jest wykorzystywany m.in. przez urzędy miast i gmin, agencje nieruchomości, biura projektowe i geodezyjne, a także przez firmy z branży budowlanej i energetycznej. System ten pozwala na prowadzenie bazy danych nieruchomości, w tym m.in. informacji o właścicielach, stanach prawnych, parametrach geodezyjnych i topograficznych, a także dokumentacji związanej z danym terenem.

GISON umożliwia również wykonywanie różnego rodzaju analiz przestrzennych, np. określenie granic działek, wyznaczenie tras dróg czy linii przesyłowych, czy też symulację zmian krajobrazowych. Dzięki temu systemowi informacji przestrzennej możliwe jest łatwiejsze i bardziej precyzyjne planowanie i projektowanie przestrzeni miejskiej oraz prowadzenie inwestycji budowlanych.

W skrócie, GISON to zaawansowany system informacji przestrzennej, który służy do zarządzania danymi geoprzestrzennymi, a także do przeprowadzania analiz i symulacji w celu ułatwienia i usprawnienia działań związanych z przestrzenią i nieruchomościami.

Link do poralu GISON dla Gminy Liszki to https://sip.gison.pl/liszki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera!

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz otrzymywać podobne na swoją skrzynkę mailową? Zapisz się do naszej listy newsletterowej!

Podobne artykuły:

Kolejny supermarket na terenie gminy Liszki – czy to dobry ruch?

Nasi czytelnicy i mieszkańcy gminy powielają informację, że w miejscowości Kryspinów powstaje…

Dowód osobisty dla mieszkańca Gminy Liszki – jak wyrobić?

Procedura wyrobienia dowodu osobistego dla mieszkańca Gminy Liszki może nieco się różnić…